Czupryna

Data wpisu: .

,,CZUPRYNA”, CZYLI O NASZYCH MŁODYCH AKTORACH

W dniu 12 czerwca 2014r. w Domu Kultury w Czańcu odbył się III Gminny Przegląd Tekstu Niebanalnego ,,CZYPRYNA”. Przegląd rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych:

I grupa- dzieci z klas I-III SP

II grupa – uczniowie z klas IV-VI SP

III grupa- uczniowie z klas gimnazjalnych

Naszą szkołę w I kategorii wiekowej reprezentowało osiem osób i byli to głównie wychowankowie Pani Ewy Iskierki. Natomiast w II kategorii wiekowej   na 24 uczestników, aż 14 osób było przedstawicielami szkoły w Porąbce. Uczniowie z klas starszych zostali przygotowani przez Panią Anne Zasadę- Główkę oraz Grażynę Janosz.

W tym roku najlepszymi uczniami z naszej szkoły okazali się:

-w kategorii klas I-III- Kinga Chwierut- wyróżnienie

-w kategorii klas IV-VI- III miejsce zajęli Daria Skwarczyńska oraz Jakub Ring

-Marcin Łukasik- wyróżnienie.

Warto dodać, iż Daria Skwarczyńska została uznana za objawienie tegorocznego III Przeglądu.

W czasie trwania przeglądu panowała miła i przyjazna atmosfera. Dzieci oraz nauczyciele wymieniali swoje spostrzeżenia i uwagi, dzielili się doświadczeniem. Wysoki poziom wykonawczy dowodzi, że uzdolnieni artystycznie uczniowie mają możliwość rozwoju zainteresowań i predyspozycji aktorskich na zajęciach pozalekcyjnych w szkołach.
Serdeczne podziękowania należą się  również rodzicom,  za  ich współpracę, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie swoich dzieci do przeglądu.

Wszystkie osoby biorące udział w przeglądzie dostały pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe w postaci albumów, zabawek pluszowych oraz artykułów plastycznych.  Po odczytaniu werdyktu jury i wręczeniu nagród uczestnicy III Przeglądu ,,CZUPRUNA” zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu.

 wych. kl.IV b Grażyna Janosz

Darię jako Sarę Crew można zobaczyć:

http://www.youtube.com/watch?v=NK--2nDrvRk