Człapu-Człap

Data wpisu: .

,,WIOSENNE CZŁAPU- CZŁAP”, CZYLI KLASY CZWARTE NA PIESZYM RAJDZIE

W dniu 11 czerwca br. odbył się Rajd Młodzieżowy ,,Wiosenne Człapu- Człap” zorganizowany w Porąbce przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej oddział w Porąbce pod przewodnictwem Pani Teresy Wykręt, przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Piekarni Pana Brzuchańskiego oraz Ośrodka pod Strzechą Pana Bizonia. Tematem przewodnik rajdu było hasło ,,Zostań upiorem, damą lub rycerzem starego zamczyska”. W rajdzie wzięli udział uczniowie z klasy IV a i IV b wraz  z opiekunami (Panią Mirellą Jurą, Grażyną Janosz oraz z Panią Reginą Czulak i Longiną Łukasik).

Wszyscy w dobrych nastrojach zebrali się w szkole i o godzinie 8: 15 wyruszyli pieszo do Wielkiej Puszczy. Mimo upału, trasę pokonali w wyznaczonym czasie i punktualnie o godzinie 10:15 zameldowali się na mecie. Jury, pod przewodnictwem Pani Teresy Wykręt, oceniało przygotowanie drużyn do rajdu. Punktowane było: nazwa drużyny, meldunek turystyczny, pomysłowość strojów i inscenizacja, która miała wywołać przerażenie wśród członków jury.

Kilkudniowe przygotowania uczniów nie poszły na marne, bowiem drużyny z naszej szkoły zajęły miejsca na podium.            

I miejsce – drużyna ,, Słudzy Włodkowej” z klasy IV B,

II miejsce- drużyna ,,Upiory z klasą” z klasy IV a oraz ,,Wołkowe straszydła” IV b.

Po prezentacji i wspólnym zdjęciu na każdego uczestnika rajdu czekał poczęstunek, czyli kiełbaska z grilla, drożdżówka, a także słodkości (żelki, czekolada, wafelki oraz napoje). Gdy zaspokoili swój głód, każda grupa prezentowała przygotowaną przez siebie piosenkę. Ponadto troje uczestników z każdej drużyny zostało nagrodzonych za najciekawsze przebranie.

Szczęśliwi, chociaż zmęczeni upałem, wrócili do szkoły autobusem kursowym.
Uczniowie z klas czwartych już wyrazili chęć i gotowość udziału w następnym rajdzie. Zgodnie stwierdzili, że chcą w ten sposób miło i zdrowo spędzić swój wolny czas.

wych. kl.IVb Grażyna Janosz