Czytamy przedszkolakom

Data wpisu: .

W miesiącu listopadzie, przez trzy kolejne piątki, uczniowie z Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz ze swymi opiekunkami, odwiedzali pobliskie Niepubliczne Przedszkole nr 2 w Porąbce, by czytać przedszkolakom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Podczas każdego spotkania dzieciaki poznawały ciekawe przygody różnych bohaterów.

Na pierwszym spotkaniu dzieci poznały historię małego delfinka, który z powodu swojej zbyt dużej ciekawości wpadł w tarapaty, ponieważ nie słuchał się mamy. Na szczęście cała historia dobrze się skończyła. Dzieci dowiedziały się również kilka ciekawostek na temat delfinów.

Bohaterem drugiego spotkania, był mały paw, który z powodu swojego ciągłego przechwalania się (jaki to piękny ogon mu wyrośnie, gdy będzie dorosły) utracił swoich przyjaciół. Dobrze, że w porę zmądrzał i spostrzegł, że nikt nie lubi osób, które się przechwalają. Przeprosił więc swoich przyjaciół za swoje zachowanie i dzięki temu ich odzyskał. Przedszkolaki, poznały kilka ciekawostek o pawiach. Na zakończenie dzieci, kolorowały obrazki prezentujące te dostojne zwierzęta. W związku z tym, że spotkanie to wypadło w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, wolontariusze rozdali maluchom serduszka z uśmiechami do przypięcia oraz cukierki na osłodę.

Podczas trzeciego spotkania, w związku ze zbliżającym się dniem 6. grudnia, dzieci wysłuchały historii o Świętym Mikołaju, który wraz ze swoimi elfami, podróżował po świecie, spełniając życzenia dzieci z najdalszych zakątków kuli ziemskiej. Po wysłuchaniu bajki, porozmawialiśmy z maluchami o ich listach do Świętego Mikołaja, a także każdy otrzymał sylwetę Świętego Mikołaja do pokolorowania.

Na ostatnim spotkaniu, przedszkolaki w ramach podziękowań, zaśpiewały dla nas piosenkę.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, za udział w tej akcji 

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza:

Natalia Wierońska-Saternus, Renata Stachura